Centrala voip dla małej firmy

Centrala voip dla małej firmy

Centrala voip https://focustelecom.pl/centrala-voip/ to innowacyjne urządzenie, które wspiera przede wszystkim przedsiębiorców – bez względu na wielkość firmy i branżę. Zapewnia ona elastyczność, lepszy kontakt z klientem i pomiędzy pracownikami firmy. Jest więc to bardzo przydatne rozwiązanie, które z pewnością pomoże ponieść efektywność firmy.

Co centrala daje małej firmie?

• Jeden numer kontaktowy – stosując centralę telefoniczną, w firmie będziemy mogli podawać tylko jeden numer. Telefon zadzwoni wtedy na biurkach jednej lub kilku osób (jednocześnie lub po kolei), a jeśli my nie odbierzemy zrobi to nasz współpracownik. Nie oznacza to jednak, że musimy być w firmie. Połączenia mogą być przekierowywane również na telefony komórkowe pracowników w terenie. Dzięki temu, zwiększamy szansę na skuteczny kontakt z klientem.
• Precyzyjne kierowanie ruchu telefonicznego – zastosowanie schematów dzwonienia pozwala na precyzyjną obsługę połączeń przychodzących z uwzględnieniem różnych wyjątków. Ruch kierowany być może na podstawie identyfikacji numeru dzwoniącego czy pory dnia. Poza godzinami pracy komunikat będzie informował o tym, kiedy pracownicy będą dostępni.
• Oszczędności – wdrożenie do firmy technologii voip nie oznacza tylko usprawnienia komunikacji, ale także wprowadzenie znaczących oszczędności. Połączenia realizowane wewnątrz firmy są bezpłatne, natomiast rozmowy pozafirmowe nie generują tak wysokich kosztów jak w przypadku korzystania z tradycyjnych centrali telefonicznych. Oszczędności wiążą się również z możliwością ujednolicenia infrastruktury teleinformatycznej, a także szybkością i łatwością rekonfiguracji telefonu IP. Dane, w tym przypadku głos, przesyłane są po kablu i wędrują łączami internetowymi do odbiorcy. Nie trzeba być tu zależnym od operatorów telefonicznych i dodatkowych rachunków.

Zalety centrali voip

Niezależnie od tego, jak dużą firmę prowadzimy potrzebne są spersonalizowane relacje z klientem. Centrala voip umożliwia pełną komunikację z klientem, oferując:
• pocztę głosową, która wyśle pozostawioną wiadomość głosową na ustalone konto e-mail,
• IVR, czyli odtwarzanie wcześniej przygotowanych komunikatów w celu informacji czy wyboru odpowiedniego numeru wewnętrznego w oddziale,
• szybki dostęp do bilingów.

Korzyści dla pracowników

Wszelkie powyższe funkcje centrali służą przede wszystkim klientom. Firma jednak oczywiście korzysta z nich w sposób pośredni, gdyż im lepiej obsłużeni są klienci, tym chętniej korzystają z usług danej firmy. Centrala voip posiada jednak pewne funkcje, które bezpośrednio ułatwiają pracę w przedsiębiorstwie.
Z pewnością warto tu wspomnieć o konferencjach głosowych. Centrale pozwalają w łatwy i szybki sposób zorganizować konferencję głosową z innymi pracownikami. Z pewnością znacznie usprawnia to pracę oraz zwiększa jej komfort. Ponadto, bardzo przydatna może okazać się także funkcja nagrywania połączeń. Dzięki niej przełożeni mogą w dowolnym momencie sprawdzić na przykład czy klienci obsługiwani są w prawidłowy sposób.