Dobry stomatolog z Tychów działa bardzo delikatnie

Wiele osób unika wizyty w gabinecie dentystycznym, bo kojarzą im się z bólem i na dłuższą metę są nie do zniesienia. Tymczasem obecnie stosowana technologia poszła tak do przodu, że nie ma powodów do obaw, a o zęby warto dbać. Trzeba jednak przełamać wewnętrzny opór.

Znieczulenie to podstawa

Obecnie standardem w gabinetach dentystycznych jest znieczulenie. Dobry stomatolog z Tychów zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli wizyty w gabinecie nie będzie przyjemna, to straci klienta. Wiele osób odkłada leczenie zębów tak długo, jak tylko się da. To nie jest dobre, bo może okazać się, że zaniedbania są już tak duże, że trudno będzie je usunąć tradycyjnymi metodami, a w niektórych przypadkach konieczna będzie ekstrakcja. Stosowane obecnie metody znieczulające są bardzo nowoczesne. Używa się w tym celu specjalnego sprzętu, wyposażonego w mikroprocesor. Dzięki temu można kontrolować tempo podawania środka znieczulającego, a pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Samo znieczulenie działa miejscowo i nie paraliżuje całej twarzy. Poza tym dobry stomatolog Tychy ma do dyspozycji nowoczesne urządzenia, np. RTG, dzięki którym nie musi rozwiercać zęba, by znaleźć źródło problemu, a dopiero potem dopasować odpowiednie leczenie. To znacznie szybsza i mniej bolesna metoda diagnozy, która powoduje, że tego typu zabiegi są w pełni bezpieczne.

Bezinwazyjne metody leczenia

Coraz rzadziej stosuje się bezinwazyjne metody leczenia. Obraz dentysty z wiertłem staje się coraz mniej spotykany. Wiele usług można wykonać przy użyciu ultradźwięków. To obecnie standard w większości gabinetów dentystycznych. Za pomocą nowoczesnych narzędzi można bez trudu usunąć stany zapalne przyzębia czy szybko i precyzyjnie oczyścić kieszonki zębowe. Coraz częściej wykorzystuje się laseroterapię, która znacznie przyspiesz proces gojenia się ran, np. po zabiegach chirurgicznych. Choć nie da się całkowicie wykluczyć prac w samym nerwie zęba, to jednak można je znacząco zredukować. To bardzo pomaga. Oczywiście są sytuacje, gdzie konieczne jest opracowywanie kanalików zębowych, bo to jedyny sposób na uratowania zęba. Jednak dentyści mają do dyspozycji przydatne sprzęty, jak np. edometr, dzięki którym są w stanie szybko zniwelować wadę i precyzyjnie wykonać zabieg. Pomocne są również specjalne mikroskopy i lupy, dzięki którym stomatolog może znacznie szybciej zdiagnozować i zniwelować wadę. To powoduje, że popularna „kanałówka” bardzo często może zostać zlikwidowana często już podczas jednej wizyty.