Fanpage dla firm to idealny sposób na komunikację z klientem

Jeżeli zastanawiacie się czy obecność firmy w social media może przynieść wymierne korzyści, to znaczy, że jeszcze nie poznaliście potęgi tego kanału. Zważając na to, że obecnie 70 procent społeczeństwa używa Internetu, a z tego 80 procent ma założone konto na Facebooku, pokazuje to, że możemy wykorzystać jego potencjał.

Daj się znaleźć w social media

Przede wszystkim każda marka powinna być obecna w social media, żeby klienci mogli ją w ogóle odnaleźć. Coraz częściej bowiem, szczególnie ludzie, którzy od dłuższego czasu korzystają z Facebooka, nie wyszukują interesujących ich firm w wyszukiwarce ale właśnie na tym kanale social media. Jeżeli więc nie będziemy mieć fanpage’a nie zostaniemy znalezieni. Oczywiście, nie oznacza to, że strona internetowa firmy jest już niepotrzebna, jednak te działania powinny iść dwutorowo. Tym bardziej, że użytkownicy lubią przełączać się między różnymi kanałami, więc zadbanie zarówno o stronę internetową, jak i fanpage dla firm to podstawa.

Prowadź swój kanał na bieżąco

Ważna jest regularność w prowadzeniu kanału. Jeżeli chcemy, żeby nasz kanał social media rzeczywiście przynosił korzyści, niezależnie od tego czy zależy nam na sprzedaży czy wizerunku, musimy postarać się o regularne treści, które będą zachęcające i ciekawe. Dzięki temu będziemy mogli rzeczywiście zdobywać coraz więcej fanów, a nasz fanpage dla firm stale będzie się rozrastał. Pamiętajmy bowiem, że za każdym jego polubieniem jest potencjalny klient, dlatego warto zdobywać wartościowych fanów, którzy będą naszym targetem, jeśli chodzi o sprzedaż produktów czy usług.

Komunikacja w dwie strony

Trzeba pamiętać o tym, że komunikacja przez social media jest zupełnie inna niż przez stronę internetową. W przypadku tej drugiej mamy bowiem komunikację jednostronną, możliwe jest tylko informowanie klientów, przekazywanie im swoich treści. Chyba, że posiadamy bloga lub aktualności i dajemy możliwość komentowania, jednak mimo wszystko, nie jest to na taką skalę, jak social media. Na Facebooku bowiem komunikacja w dwie strony to absolutna podstawa. Dlatego powinniśmy odpowiadać na pojawiające się komentarze, recenzje czy reakcje. Dzięki temu możemy zyskiwać jeszcze większe grono odbiorców, dajemy się poznać jako fachowcy i zaczynamy wzbudzać zaufanie, a to w biznesie jest podstawą.