Fanpage dla firm najlepszy w komunikacji z klientami

Niejeden przedsiębiorca zastanawia się nad tym, w jaki sposób najlepiej dotrzeć do swoich klientów. Oczywiście zawsze kanał komunikacji dobrze jest dostosować do targetu, jednak statystyki pokazują, że w większości przypadków naszych odbiorców spotkamy w mediach społecznościowych.

Poznaj swoich klientów

Media społecznościowe to świetny sposób na poznanie swoich odbiorców, czyli potencjalnych klientów. Trafiamy bowiem rzeczywiście do tych osób, które nas interesują, wiekiem, płcią lub zainteresowaniami. Możemy jednak iść dalej i poznać ich jeszcze lepiej, żeby lepiej też trafiać z przekazem. To świetny sposób na to, żeby indywidualnie dobierać oferty, które są dużo lepiej odbierane niż tradycyjne reklamy, które są dedykowane wszystkim. Dzięki temu mamy szansę na większą liczbę konwersji.

Komunikuj się dwustronnie

Siłą social media jest to, że możemy prowadzić komunikację dwustronną z naszymi klientami. Na czym polega to w praktyce? Wyobraźmy sobie, że mamy swój fanpage dla firm, w którym mamy kilkanaście polubień. Wrzucamy posty, zmieniamy zdjęcia, sprawiamy, że on żyje. Użytkownicy zaczynają reagować na to, co w nim umieszczamy, komentują i udostępniają. Możemy więc dokładnie dowiedzieć się, co myślą nasi potencjalni klienci, co im się podoba, co nie, jakie zmiany można wprowadzić. To bardzo cenne, ponieważ możemy otrzymać na bieżąco informacje, które później posłużą nam do tworzeniach komunikatów, które jeszcze bardziej będą konwertować. Rodzi to tez niebezpieczeństwo, ponieważ niezadowoleni klienci mają większe możliwości, żeby o tym napisać, na przykład w recenzjach, których nawet nie da się skasować, jeśli jednak jesteśmy w porządku w stosunku do naszych klientów i potrafimy odpowiednio odpowiadać na zarzuty, nie powinno być z tym problemu.

Twórz przekazy bezpośrednio do osób

Siłą mediów społecznościowych i tego, że będziemy mieli fanpage dla firm jest to, że możemy tworzyć remarketingowe informacje i sprzedawać bezpośrednio do osób, które już wykazały zainteresowanie naszą firmą. Facebook daje nam do tego odpowiednie narzędzia, a dzięki statystykom możemy dokładnie mierzyć to, czy kampanie przynoszą efekt, czy może trzeba je zmienić, aby było jeszcze lepiej. Co więcej, możemy mieć wyniki i dokładnie wiedzieć, co przynosi zyski, a za co nie warto płacić.