Leczenie pajączków – domowe sposoby

Pajączki są bardzo uporczywe i nieestetycznie wyglądają. Zauważalne są zwłaszcza latem kiedy chcemy odsłonić nogi założyć ładną sukienkę bądź spódniczkę. Jeśli na czas nie zajmiemy się znajdowaniem przyczyn ich powstawania mogę prowadzić nawet do żylaków. Sprawdź, w jaki sposób można je leczyć.

Co przyczynia się do powstawania pajączków?

Jak wiemy genetyka jest tak silna, że nie odpuszcza nam także dziedziczenia pajączków aczkolwiek geny to nie wszystko. Musimy się ” postarać ” żeby czerwono- sine pręgi się uaktywniły. Powstają one najczęściej wtedy kiedy za bardzo obciążymy nogi. Nie chodzi tu o spacery czy ogólny ruch, ponieważ ten zapewnia nam prawidłowe natlenienie i odżywienie. Najczęściej uaktywniamy je chcąc wyglądać pięknie nie zważając na wygodę. Mowa tu o wysokich szpilkach, butach uciskających kostkę, bieliźnie tak obcisłej, że utrudnia krążenie czy nawet zbyt częstym zakładaniu nogi na nogę.
Leczenie pajączków możemy podzielić na domowe i te, związane z medycyną estetyczną. A także na zapobiegawcze. Zapobiegać możemy przede wszystkim rzucając palenie oraz stosować dobrze dobraną antykoncepcję.

Domowe sposoby na pozbycie się pajączków

U lekarza medycyny estetycznej wyleczymy je skleroterapią bądź laseroterapią. Jednak jak każdy zabieg w gabinecie medycyny estetycznej wiąże się z kosztami i nie każdego pacjenta na nie stać. Istnieją też domowe sposoby na wyleczenie pajączków takie jak np.:
– Okłady z wody destylowanej wymieszanej z naparem z kasztanowca zwyczajnego w proporcjach 10:1 .
– Ekstrakt z borówki czernicy stymuluje żyły i naczyńka, wzmacnia ścianki i zwiększa wpływ witaminy C na redukowane kruchości żył. Należy brać 20-40 miligramów trzy razy dziennie.
-Zażywanie trzystu miligramów myszopłocha trzy razy dziennie poprawi elastyczność żył.
-Oliwa z pestek winogron doskonale wpłynie na lepsze krążenie krwi w organizmie. Należy przyjmować po pięćdziesiąt gramów trzy razy dziennie.
Przyjmowanie kilku wyżej wymienionych „leków” domowych może naprawdę nie tylko przynieść nam ulgę w swędzeniu, pieczeniu , ale także zniwelować ryzyko wystąpienia pajączków. Także zanim udamy się do przychodni medycyny estetycznej warto sprawdzić, jakie skarby daje nam natura i czy domowe leczenie pajączków nie okaże się skuteczne w naszym przypadku.