Najlepsze oświetlenie ze Studio Italia Design

Najlepsze oświetlenie ze Studio Italia Design

Poza meblami, kolorami i sprzętem jest jedna ważna rzecz, o której nie należy zapominać projektując własne mieszkanie. Ona właśnie podkreśla atuty wnętrza, a także zakryje jego ograniczenia. Wpływa także na postrzeganie przestrzeni oraz uwydatnia detale. Dobre oświetlanie potrafi zdziałać cuda.

Kiedyś mniejszą uwagę przywiązywało się do oświetlenia, wystarczyło zamontować jedną lampę na suficie, a jak ktoś był bardziej pomysłowy to ewentualnie montował kilka kinkietów. Teraz oświetlenie się rozwija, a cała branża czerpie pomysły od swojego lidera jakim jest Studio Itala Designhttp://www.blue-light.com.pl/studio-italia-design/. Niemniej jednak wybierając oświetlenie do domu, najlepiej kierować się paroma podstawowymi regułami i zasadami.

Podczas projektowania oświetlania jednym z głównych tematów jest podział na strefy. Dzisiaj na jednej przestrzeni może współistnieć kilka stref, które pełnią funkcję poszczególnych pomieszczeń. Współcześnie najczęściej kuchnia nie jest oddzielna od jadalni, ani salonu.
Projektując oświetlenie do takiej kuchni, należy zarówno myśleć o funkcjonalności jak i estetyce. Najlepiej unikać w takiej sytuacji kilku przykuwających uwag lamp. Otwarta przestrzeń, która łączy ze sobą kilka funkcji, wymaga określenia oświetlenia dominującego. Jest to miejsce, które definiuje charakter wnętrza. Może być to strefa, w której znajduje się stół jadalny, powinien on zostać wtedy podkreślony dużą i ciekawą lampą wisząca, która będzie dawała ciepłe światło, skierowane w dół.

Spójna kompozycja

Jeżeli chcemy zaplanować odpowiednio oświetlenie, musimy przemyśleć jakie funkcje ma ono pełnić. Za realizację konkretnych zadań będzie odpowiadać różne oświetlenie, a dzielimy je na: ogólne, kierunkowe oraz dekoracyjne.

Zaczynając od salonu, który pełni wypoczynkowe funkcje, warto zainwestować w oświetlenie z możliwością płynnej zmiany natężenia. Warto wówczas zamontować oświetlanie np. nad stolikiem zamiast na środku pomieszczenia oraz umieścić pomniejsze punkty przypisane do konkretnych miejsc np. lampa podłogowa obok fotela lub kanapy.

Równie ważne jest oświetlenie w kuchni, a w szczególności blatu roboczego. Takie, które umożliwi odpowiednią pracę. Nie należy również zapomnieć o oświetleniu w korytarzach między pomieszczeniami, np. w holu, mimo tego, że tworzą one wspólną przestrzeń z kuchnią czy salonem. Podkreślimy ich odmienny charakter, instalując mocne lampy dające równomierne światło.

Ciekawe światło we wnętrzu uzyskamy również poprzez wybór kinkietu z oferty Studio Italia Design np. nad lustrem lub w okolicy miejsca do siedzenia.

Oświetlenie najlepiej zaplanować na bardzo wczesnym etapie, najlepiej wraz z tworzeniem projektu instalacji elektrycznej w mieszkaniu. Należy wtedy ustalić, w którym miejscu będą korytarze, a także gdzie i jakiej wysokości ustawimy meble. Planując oświetlenie, warto zadbać aby było ono najwyżej jakości i odpowiadało aranżacji wnętrz. Warto w związku z tym sięgnąć po projekty lidera branży, którym jest Studio Italia Design. Firma ta oferuje wiele rodzajów oświetlenia i tworzone są one z najwyższej jakości materiałów.

W ofercie Studio Italia Design znajdziemy:

  • lampy sufitowe;
  • plafony;
  • kinkiety;
  • lampy podłogowe;
  • lampy stolikowe. Lampy są tworzone z najlepszych materiałów, takich jak:
  • szkło;
  • aluminium;
  • mosiądz;
  • stal.