OC najtaniej Kraków możesz znaleźć dzięki kilku sposobom

Jak wiadomo pieniądze zawsze mają znaczenie, a przy tym, gdy wydajemy nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na samochód, to kolejne wydatki w postaci ubezpieczenia są już duże. Dlatego wiele osób chce tylko i wyłącznie kupić tanie OC. Reszta nie ma dla nich znaczenia. W jaki sposób można je więc znaleźć?

Nie bierzmy pierwszej lepszej oferty

Wiele osób popełnia ten błąd, że chcąc zaoszczędzić, tylko przepłaca. Zazwyczaj bowiem posiłkują się one reklamami, z których dowiadujemy się, że jakaś oferta jest najtańsza, gdzie indziej dostaniemy 70 procent zniżki, zamiast maksymalnych 60 procent itd. Na pewno takie slogany reklamowe niejedną osobę zachęcą, jednak na ile mają one coś wspólnego z prawdą? Problem polega na tym, że ubezpieczenia mają to do siebie, że dla każdego będzie inna ich cena, bo bierze się pod uwagę wiele czynników, które na nią wpływają. Jeśli więc chcemy mieć OC najtaniej Kraków, wtedy musimy sprawdzać oferty dopasowane do nas, a nie ogólne. Bo nawet jeśli wiemy, że otrzymamy 70-procentową zniżkę, to nie wiemy od jakiej podstawy.

Porównywarki internetowe dają rozeznanie

Jedną z możliwości porównania zindywidualizowanych ofert są porównywarki internetowe. Najczęściej działają one w taki sposób, że możemy wpisać wszystkie potrzebne informacje do obliczenia składki, żeby na koniec otrzymać wynik z kilkunastu ofert i zobaczyć, gdzie będziemy mieli najtaniej. Minusem takiego rozwiązania jest jednak fakt, że najczęściej, żeby zobaczyć te wyniki musimy podać swoje dane kontaktowe oraz wyrazić zgodę na ich wykorzystanie w celach handlowych czy marketingowych, co w praktyce oznacza telefony i wiadomości z różnymi ofertami, niekoniecznie związanymi z ubezpieczeniami.

Zgłoś się do profesjonalistów

Jest jeszcze jedno dobre rozwiązanie, które pozwala rzeczywiście znaleźć OC najtaniej Kraków. Chodzi tu o zgłoszenie się do agencji, gdzie pracownicy mają dostęp do wielu różnych ofert, są w stanie wyliczyć najtańszą składkę u każdego z nich, a na koniec nic nie musimy za to płacić, ani nie musimy zostawiać danych w celach marketingowych. Na miejscu natomiast może kupić polisę, załatwić wszystkie formalności i mieć to z głowy na kolejny rok. Plusem takiego rozwiązania jest również, że agencja przypomni o płatności składki czy przedłużeniu ubezpieczenia w następnym roku.