Place zabaw dla dzieci: gdzie ustawić, co dodatkowo dokupić?

Zastanawiasz się, jak stworzyć idealny plac zabaw dla dziecka, tak jak robią to specjaliści, tacy jak Dr Spil – https://spil.pl/place-zabaw-dla-dzieci/? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, co warto ustawić i kupić do domowego placu zabaw dla dziecka.

Szukamy idealnego miejsca na plac zabaw

W idealnym przypadku, plac zabaw powinien znajdować się w miejscu widoczny ze wszystkich okien rodziców. Niestety jednak jest to niemożliwe – plac zabaw często przeszkadza mieszkańcom osiedli i coraz częściej padają decyzje o umieszczeniu placu zabaw w lekkim oddaleniu od głównego podwórka na osiedlu mieszkaniowym. Warto przy tym jednak pamiętać, aby było to miejsce wolne od ruchu samochodów, a także oddalone od niezabezpieczonego zbiornika z wodą.

Koniecznie powinno być to miejsce wyeksponowane na słońce, bowiem wszystkim ludziom w naszej strefie geograficznej brakuje słońca. Nie należy jednak też przesadzać – zwłaszcza gdy na placu mają bawić się najmłodsze dzieci. One szczególnie mocno potrzebują ochrony przed szkodliwym promieniowaniem, zwłaszcza gdy siedzą dłużej w piaskownicy. W sklepach znajdziemy liczne sprzęty na place zabaw dla dzieci z ochroną przed słońcem, czyli najczęściej z fantazyjnym daszkiem.

Gdzie kupić gotowe place zabaw dla dzieci?

Gotowe place zabaw dla dzieci znajdziemy przede wszystkim w sieci. W ostatnich czasach oferta placów zabaw do samodzielnego skomponowania jest coraz szersza. Wystarczy wejść na stronę jednego ze sklepów, który dostarcza certyfikowane place zabaw dla dzieci i skomponować własny model z elementów dostępnych na stronie.

Elementy dodatkowe na placu zabaw

Toaleta, ławki dla rodziców, stoliki do gry w szachy lub stoły piknikowe to często te elementy wyposażenia placów zabaw dla dzieci, o których się zapomina, a są szczególnie istotne dla komfortu nie tylko bawiących się dzieci, ale także dla rodziców. Warto pamiętać również o zabezpieczeniach przed zwierzętami. Istotne jest nie tylko ogrodzenie placu zabaw, ale także zapewnienie pokrywy dla stołu wodnego lub dla piaskownicy. Istotna jest też odpowiednia nawierzchnia na placu zabaw: dziś jest to już nie tylko nieśmiertelny piasek, ale także możemy znaleźć w sklepach specjalne gumowe maty oraz inne nawierzchnie z tworzywa sztucznego na place zabaw dla dzieci, które amortyzują upadek.