Po czym poznać place zabaw z prawdziwego zdarzenia?

Wybierasz się na plac zabaw? Musisz być pewny, ze spełnia on najwyższe standardy. W przeciwnym razie lepiej omijać takie miejsce szerokim lukiem, bo korzystanie z niego może okazać się zwyczajnie niebezpieczne.

Place zabaw muszą mieć certyfikat

Nie wszystkie place zabaw są doskonałe. Sporo z nich wymaga poprawki i ingerencji. Czasem lepiej wybrać się nieco dalej na plac zabaw, który jest dopieszczony pod każdym względem, bo tam dzieci będą bezpieczne. Nie ma co ukrywać, że wciąż jeszcze można spotkać place zabaw, które nie powinny być dopuszczone do użytku. Korozja, lewo trzymające się elementy, a do tego farba, która nie powinna być dopuszczona do kontaktu z dzieckiem to czynniki, które nie powinny mieć w ogóle miejsca. Dobry plac zabaw można poznać przede wszystkim po wyglądzie. Już na pierwszy rzut oka widać, że miejsce do zabaw dla dzieci jest porządne i solidnie przytwierdzone. Sam wygląd to jednak nie wszystko, bo niektóre urządzeni na placach zabaw robią tylko dobre pierwsze wrażenie, a potem do niczego się już nie nadają. Po jednym czy dwóch sezonach wyglądają tragicznie. Sprzęty tracą kolor, pękają. To powoduje, że nie nadają się do korzystania. Dobre urządzania na placach zabaw mają stosowne certyfikaty potwierdzające ich jakość. To sprawia, że korzystanie z nich jest w pełni bezpieczne i ze spokojem można wysłać tam pociechę.

Stawiaj na kreatywne i kolorowe przestrzenie

Bezpieczeństwo to jedno, ale place zabaw powinny być jeszcze dostosowane do potrzeb maluchów. Warto stawiać na kolorowe i oryginalne sprzęty, bo to pobudza dziecięca wyobraźnię. Takie same huśtawki i sprzęty nie działają w ten sposób. Na szczęście producenci placów zabaw wysoko stawiają poprzeczkę, a sprzęty, które wytwarzają są bardzo oryginalne i kolorowe. Są także pomocne w kształtowaniu i rozwojowi koordynacji. Ważne jest jednak, by w miarę możliwości wybrać miejsca dostosowane do określonego wieku. O ile w przypadku maluszków znacznie lepiej sprawdzają się kolorowe zjeżdżalnie, bujaki w kształcie zwierząt czy tez inne figury, to starsze dzieci maja większą potrzebę ruchu. W ich przypadku dużo lepszym rozwiązaniem będą drabinki, wspinaczki i inne rzeczy, które wpływają na koordynację. Na szczęście tego typu rozwiązań jest cała masa. Piramidy linowe mają różny poziom skomplikowania i są dopasowane do określonego motywu. Oczywiście nie zawsze da się coś wybrać, bo place zabaw z reguły są przygotowane dla dzieci w różnym wieku, ale warto zwrócić uwagę, czy sprzęty tam zainstalowane są kolorowe i pobudzają wyobraźnię.