Pozycjonowanie stron: fakty i mity

Pozycjonowanie stron jest bardzo ważne. To najlepszy sposób, by dotrzeć do klienta i wybić się na pozycję lidera. Na temat marketingu internetowego można znaleźć różne, często niesprawdzone informacje. Poznaj fakty i mity związane z tym zagadnieniem.

Pozycjonowanie to zbyt duży koszt – mit

Pozycjonowanie jest wprawdzie drogie, ale z drugiej strony to inwestycja, która zwraca się z nawiązką. Nie jest więc prawdą, że to dodatkowy wydatek, który obciąża finanse firmy, bo w rzeczywistości nie jest on aż tak straszny. Tak naprawdę dodatkowe koszty są odczuwalne przez pierwsze miesiące współpracy. Zanim kluczowe frazy pojawią się na pierwszej stronie wyszukiwania musi minąć co najmniej kilka miesięcy. To optymalny czas, jeśli oczywiście firma pozycjonerska posługuje się metodami dozwolonymi przez Google. Jeśli jednak strona wejdzie w topy, nie trzeba się martwić o to, z czego zapłacić faktury za pozycjonowanie stron. Telefon w końcu zacznie dzwonić, a klienci będą się interesować świadczonymi przez ciebie usługami. Być może nawet zajdzie konieczność rekrutacji nowych pracowników, bo dotychczasowy zespół nie będzie w stanie ogarnąć wszystkich zleceń. Wysokie koszty na marketing są więc jedynie pozorne, bo w rzeczywistości w ten sposób firma się bardzo szybko rozwija.

Im taniej, tym lepiej – mit

Rynek marketingu internetowego jest bardzo zróżnicowany. Działają tu firmy zarówno z bogatym portfolio i sporym doświadczeniem, jak i naciągacze, którzy są najtańsi, ale posługują się niedozwolonymi przez Google metodami. W praktyce może to skutkować tym, że strona szybko będzie widoczna, ale równie szybko wypadnie z indeksu wyszukiwarki, bo zostanie ukarana przez pracowników Google. W czasach zmiany algorytmu Google pozycjonowanie stron nie jest wcale proste. Coraz większe znaczenie ma dobry content, który generuje ruch i napędza użytkowników. Wprawdzie działania rzetelnych agencji marketingowych mogą trwać nawet kilka miesięcy, zanim kluczowe frazy osiągną wysokie pozycje, jednak jest to efekt znacznie trwalszy.

Internet to główne źródło wiedzy – prawda

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma dostęp do smartfonów i tabletów. To sprawia, że internet stał się głównym kanałem komunikacji i sposobem na znalezienie informacji na temat usług czy produktów. W dużym skrócie, jeśli nei inwestujesz w pozycjonowanie stron i nie jesteś widoczny dla twojego potencjalnego klienta, to musisz się liczyć, że przejmie go konkurencja prężnie działająca w sieci.