Profesjonalne środki czystości – sposób na nieskazitelną czystość

Jak zmieniła się kwestia czystości na przełomie lat? Jakie środki czystości wybrać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym tekście, dlatego też koniecznie go przeczytaj.

Walka o czystość – przegląd historyczny

Odkrycie, że człowiek zachowuje zdrowie bo jest czysty, jest chyba najbardziej epokowym odkryciem od czasu wynalezienia koła. W czasach średniowiecza, kiedy na ulice wylewano nie tylko pomyje, ale i zawartość nocników, epidemie chorób były na porządku dziennym. Za czasów Króla Słońce, wypróżniano się w zakamarkach Luwru oraz posiadano specjalne młoteczki na biegające w perukach wszy. Jeszcze Napoleon pisał do swojej ukochanej Józefiny aby się nie myła, bo jej naturalny zapach bardzo sobie ceni.

A jak dziś wygląda ta walka?

Dzisiaj posiadamy armię środków do walki z bakteriami, wirusami czy grzybami. Służą do tego profesjonalne środki czystości, które są używane przez firmy sprzątające oraz te dostępne dla nas w sklepach. Profesjonalne środki czystości to takie, które najczęściej są bardzo żrące i powinno się ich używać na dużych płaszczyznach. Stosowane odpowiednio i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, nie stanowią zagrożenia. Środki czystości dostępne w sklepach, nie są aż tak bardzo niebezpieczne, jednak należy je trzymać z dala od dzieci. Napicie się lub dostanie takiego środka do oka może spowodować znaczne uszkodzenie. Przesadne dbanie o higienę również nie jest zbyt dobrym pomysłem. Pozbawieni kontaktu z drobnoustrojami sprawiamy, że nasz organizm nie wie jak ma się przed nimi bronić. W konsekwencji, częściej chorujemy lub zapadamy na alergie. A przecież nasz układ odpornościowy codziennie walczy z próbującymi nami zawładnąć mikrobami.

ZAchowaj we wszystkim umiar

Higiena jest najważniejsza. Czyste ciało to czysty umysł i wydajny organizm. Jednak przesadność działa odwrotnie. Stajemy się podatni na infekcje i łykamy coraz więcej tabletek, antybiotyków czy innych świństw. Wystarczy wyznawać zasadę, że dom to nie muzeum. Nie musi w nim być sterylnie czysto. Natomiast w miejscach publicznych, jak na przykład toalety w centrach handlowych, musi być sterylnie. Bo nigdy nie wiadomo kto przed nami korzystał z toalety i jakie na sobie przenosił bakterie. O myciu rąk nie będę już wspominać, bo jest to oczywistość. I pamiętajmy, że dobre nawyki wynosi się z domu.