Teren dla dzieci: place zabaw budżet obywatelski

Place zabaw budżet obywatelski? Jestem jak najbardziej za. Gdyby ktoś poprosił mnie o głos w tym kierunku to bardzo chętnie bym to zrobił. Uważam, że dzieci muszą mieć jak najwięcej terenów, gdzie mogą oddać się szalonym zabawom bez końca. Tym bardziej, że obecnie wiele dzieci uwielbia spędzać czas na grach przed komputerem czy na tablecie.

Aktywne spędzanie czasu

Takie spędzanie czasu nie zapowiada niczego dobrego i może prowadzić nawet do otyłości. Dlatego jestem za tym, aby w każdym mieście co roku z budżetu obywatelskiego część pieniędzy szła na projekt oraz budowanie coraz to lepszych placów zabaw. A w obecnych czasach place zabaw budżet obywatelski mogą być świetnymi miejscami. Kiedyś, za moich czasów taki teren to były z dwie drabinki, dwie lub trzy huśtawki, popularny konik oraz piaskownica. Nie mogliśmy liczyć na wiele, bo nikt nic więcej nie wymyślił. Jednak śmiało mogę powiedzieć, że czas spędzony na placu był niezapomniany i świetnie się na nich bawiliśmy. Nasze dzieci mają od nas o wiele lepiej, ponieważ mają dostęp do jeszcze większej ilości zabawek. Teraz takie miejsce to może być bardzo rozległy teren, gdzie można bawić się nawet na statku pirackim albo wsiąść do rakiety kosmicznej. Dziewczynki mogą również wejść do zamku i poczuć się jak prawdziwa księżniczka.

Pierwsze projekty

Projekt takiego placu może przewidywać naprawdę wiele i dostarczyć mnóstwa uśmiechu. Trzeba tylko zebrać odpowiednią kwotę, aby zrealizować taki projekt, który czasem wymaga wielkich nakładów. Dlatego tak ważnym jest, aby swoje głosy w budżecie obywatelskim oddawać właśnie na ten cel. Mam nadzieje, że nie zapomnicie o tym podczas następnego głosowania w Waszym mieście. Pamiętajcie, że chodzi tutaj o dobro naszych pociech, które czasem wkoło bloków nie mają nawet podstawowych huśtawek. Warto zagłosować w słusznej sprawie, która zachęci nasze dzieci do biegania po dworze, do aktywnego wypoczynku po lekcjach. Kolorowe place zabaw budżet obywatelski powinny znajdować się wszędzie tam, gdzie słychać śmiech dzieci. Każda pociecha zasługuje na to aby być szczęśliwym.