Toga radcy prawnego musi być wygodna

Toga to obowiązkowe ubranie radcy prawnego i innych pokrewnych profesji. Musi być odpowiednio dobrana, by wykonywanie codziennych obowiązków nie było udręką. Dotyczy to szczególnie sytuacji, w których jesteśmy bardzo narażeni na działanie wysokich temperatur, a skóra jest nadmiernie potliwa. Co zatem zrobić, by czuć się komfortowo?

Dobierz odpowiedni materiał

Kluczowa kwestią jest dobór odpowiedniej tkaniny, w której będziemy się mogli na co dzień poruszać bez obaw, że coś będzie nie tak. Materiał nie powinien nas uwierać, a jednocześnie dobrze, by przynajmniej w części był wykonany z naturalnych komponentów, które przepuszczają powietrze. Dzięki temu będzie się można swobodnie poruszać i doskonale czuć. To bardzo ważne. Na szczęście o ile nie ma specjalnego wyboru w kwestii fasonu, bo toga radcy prawnego musi być wykonana zgodnie z rozporządzeniem ministerialnym, to można pozwolić sobie na pewna dowolność w kwestii doboru rodzaju tkaniny. Najczęściej stawia się na tropik, który doskonale przepuszcza powietrze, a równocześnie nie gniecie się tak bardzo wygony w konserwacji. Jest to mieszkanka wełny owczej i elastyny. Ten pierwszy składnik jest naturalny, a jednocześnie przepuszcza powietrza – doskonale zatem sprawdza się na salach rozpraw, gdzie bardzo często są wysokie temperatury i trzeba zapewnić sobie jakiś sposób wentylacji, a odpowiednie ubrania to dosyć dobra metoda. Elastyna z kolei to sztuczny materiał, który nie zapobiega potliwości, ale też ma swoje zalety – nie gniecie się, nie trzeba się zanadto starać, aby dobrze prezentować się. Wiele osób stawia na togi jedynie z wełny owczej, które w lecie są zdecydowanie najprzyjaźniejsze dla skóry, ale z drugiej strony bardzo szybko się gniotą. Wystarczy usiąść, by odzież nie była już idealnie gładka. Z tego właśnie powodu wiele osób unika tego typu rozwiązań, bo chcą się dobrze prezentować na sali rozpraw a wygnieciona toga radcy prawnego nie wygląda zbyt dobrze.

Spersonalizuj togę, by czuć się w niej komfortowo

Co istotne, togę można dopasować do indywidualnych preferencji. Nie ma wprawdzie dużego pola do popisu, jednak z drugiej strony można pozwolić sobie na drobne modyfikacje. W ten sposób można wiele zyskać. Jedną z możliwości, jakie mamy do dyspozycji jest wszycie inicjałów po wewnętrznej stornie materiału. W ten sposób będzie można oznaczyć togę, a z drugiej strony poczuć się w niej komfortowo. Można także zdecydować się na wszycie wewnętrznych kieszonek, by w razie czego móc coś schować.