Czy warto zamawiać warzywa krojone do restauracji?

Prowadzisz restaurację lub pub? Jeśli tak, zastanów się co możesz zrobić, by skrócić czas pracy. Coraz więcej osób kupuje warzywa krojone. To bardzo wygodny sposób, bo można znacznie skrócić czas potrzebny na wykonywanie prac w kuchni, a jednocześnie oszczędzić na kosztach zatrudnianie pomocy kuchennej. Trzeba jednak zamawiać produkty w odpowiednich ilościach, by potem nie trafiały do kosza.

Szybkość to podstawa

Przyrządzenie dań nie jest tak czasochłonne pod warunkiem, że mamy już gotowe składniki. Wtedy bardzo szybko można przyrządzić wiele rzeczy, czy to sałatki czy zupy krem lub też pasty warzywne. Podstawą są jednak gotowe składniki, które można bardzo łatwo wykorzystać. W przeciwnym razie trzeba będzie przygotowywać wszystko znacznie dłużej. Bez tego trudno będzie cokolwiek osiągnąć. W prowadzeniu restauracji bardzo ważny jest czas. Nie chodzi tu oczywiście o to, by serwować odgrzewane danie tylko robić świeże, ale z wykorzystaniem gotowych składników. Nic więc dziwnego, ze na warzywa krojone jest tak duże zapotrzebowanie w branży gastronomicznej. Trzeba tylko kupować takie produkty z głową. Nie można przeznaczać na to zbyt dużych nakładów środków. Należy dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw, by wybrać najlepsze rozwiązanie. Wielu menadżerów zamawia zbyt dużo, a potem nie chce tego wyrzucać. W konsekwencji dania, które serwują nie są dobre i tracą klientów. Jeśli już więc zdecydujesz się na warzywa krojone, dokładnie oszacuj, ile ich potrzebujesz. Przy mniejszych zamówieniach nie warto decydować się na takie rozwiązanie.

Sałatki i pasty warzywne

Prowadząc restaurację, można pozwolić sobie na przyrządzenie pysznych sałatek i past warzywnych. Plusem tego jest fakt, że są to rzeczy, które można trzymać bardzo długo. Odpowiednio przygotowane sałatki, pasteryzowane można trzymać naprawdę długo. Podobnie jest z pastami warzywnymi, które robią coraz większą furorę. Można je zastosować zarówno na kanapki, jak i do makaronu czy ryżu. Dzięki temu potrawy są niecodzienne i szybkie w wykonaniu. Robią naprawdę dobre wrażenie. Warzywa świeże są jednak o tyle dobre, że nadają się świetnie na większe eventy, kolacje biznesowe. Kiedy wiemy, że do restauracji ma przyjść więcej gości, nie tylko sięgnijmy po gotowe pasty i warzywa marynowane, ale stwórzmy wiele dań z wykorzystaniem świeżych warzyw, jak np. szaszłyki, gulasze, zupy i wiele innych przetworów, które warto mieć w kuchni. Takie gotowe składniki bardzo ułatwiają przyrządzenie pysznych dań.