Wirtualna centrala – jak ją zainstalować?

Wirtualna centrala telefoniczna to w pełni funkcjonalna centrala, dostępna jako usługa w chmurze. Jej ogromną zaletą jest to, że nie wymaga ona zakupu sprzętu i doposażania biura w dodatkową infrastrukturę telekomunikacyjną. Sprawdź, w jaki sposób możesz wprowadzić wirtualną centralę do swojej firmy.

Wirtualna centrala – dlaczego warto o niej pomyśleć?

Każdy, kto ma kilku pracowników w firmie lub otwiera jej kolejne oddziały, powinien pomyśleć o takiej wirtualnej centrali telefonicznej. Pomoże mu ona obniżyć rachunki telefoniczne i umożliwi darmowe połączenia wewnątrz firmy. W ten sposób wpłynie na poprawę jej wizerunku. Dzięki założeniu wirtualnej centrali usprawni się obsługa połączeń przychodzących do firmy. Skrócone numery wewnętrzne systemu umożliwią łatwą komunikację, co jest niezmiernie istotne zwłaszcza w firmie wielooddziałowej. Będzie bowiem można spiąć różne lokalizacje, pokoje czy osoby w jeden połączony obieg, przez który mogą przechodzić rozmowy telefoniczne bez potrzeby ich rozłączania. Dzięki temu osoby dzwoniące z zewnątrz między innymi szybciej uzyskają połączenie z konkretnym działem lub pracownikiem i sprawniej wyślą fax. Mogą też nagrać wiadomość na pocztę głosową. Zaś z komunikatu głosowego dowiedzą się na przykład w jakie dni i w jakich godzinach można realizować rozmowy, jeśli dzwonią poza godzinami pracy, lub w jaki inny sposób się kontaktować, gdy numer z którym próbują się połączyć jest aktualnie zajęty.

Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Numer główny, na którym bazuje wirtualna centrala to numer stacjonarny. Osoba dzwoniąca, po połączeniu z numerem głównym, ma możliwość samodzielnego wybrania numeru wewnętrznego. Dzięki temu firma, która posiada wiele numerów, może się przedstawiać jednym, głównym. Klient natomiast zyskuje szybki i prosty dostęp do właściwego działu firmy. Jeżeli zaś chodzi o komunikaty głosowe, można skorzystać z opcji nagrania takiego komunikatu przez profesjonalnych lektorów lub przygotować je we własnym zakresie. Taka wirtualna centrala telefoniczna nie jest drogim przedsięwzięciem, więc stać na nią będzie każdego. Firmy zajmujące się jej instalacją, gwarantują wysoką jakość swoich urządzeń oraz fachową pomoc w ich późniejszej obsłudze.