Wycieraczka gumowa czy tekstylna? Jakie rozwiązanie do biura?

SONY DSC

Zbliża się zima. To najlepszy czas na to, by zaopatrzyć pomieszczenia biurowe w odpowiednie wycieraczki. Dzięki temu będzie można bez większych przeszkód pracować nie denerwując się jednocześnie, że w pomieszczeniu będzie brudno i trzeba będzie znacznie częściej zamawiać sprzątaczkę, by ogarniała pomieszczenia.

Jakie wycieraczki wybrać?

Producent wycieraczek bardzo wysoko stawia poprzeczkę. Na rynku są zarówno wycieraczki tekstylne, jak i gumowe. Które rozwiązanie jest lepsze. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo wycieraczka musi przede wszystkim spełniać swoja funkcję. Warto więc dopasować ją do odpowiedniego pomieszczenia. O ile w niektórych miejscach sprawdza się dużo lepiej wycieraczka tekstylna, tak w innych dużo bardziej będzie sprawdzała się gumowa czy aluminiowa. To zależy od wielu czynników. Jednym z głównych jest natężenie ruchu wewnątrz obiektu. W miejscach, gdzie często przebywa dużo ludzi, np. hotelach, restauracjach dobrze sprawdzi się wycieraczka aluminiowa, które jest bardzo trwała i szybko pomoże pozbyć się błota i kurzu z obuwia. Dzięki temu będzie można znacznie łatwiej utrzymać pomieszczenie w dobrym stanie na całe lata. Warto więc wybierać tylko przede wszystkim trwałe wycieraczki, a takie bez wątpienia są produkty zbudowane w całości z aluminium. Czasem w środku stosuje się gumę, która ma właściwości antypoślizgowe. To wszystko powoduje, że wybór wycieraczek jest tak trudny. Ciężko zdecydować się na odpowiedni model.

W pomieszczenie, hallu czy przed wejściem

Bardzo duże znaczenie, wbrew pozorom, ma także fakt, gdzie taka wycieraczka jest ustawiona. Wiadomo, że najwięcej brudu nanosi się właśnie z dworu. Stąd też tak istotne jest to, że wycieraczka powinna przede wszystkim chronić, by do środka nie dostawały się żadne zanieczyszczenia. Na dworze powinna być więc ustawiona wycieraczka, która będzie odporna na zmienne warunki atmosferyczna i pomimo dużego natężenia ruchu będzie można zachować pomieszczenie w dobrym stanie na cale lata. To jest niezwykle ważne. Z kolei w przedsionkach, hallach czy korytarzach prowadzących do głównego wejścia znacznie lepiej jest zainwestować w wycieraczki tekstylne o dwóch lub trzech strefach, które pomagają oczyścić obuwie z wszelkich butów. Taka wycieraczka to doskonały pomysł. Pierwsza strefa pozwala całkowicie pozbyć się śniegu, druga oczyszcza obuwie z błota i kurzu, a w końcu trzecia umożliwia wycieranie podeszwy z wilgoci. Dzięki temu będzie można bardzo wiele wskórać. W głównej sali z całą pewnością będzie można znacznie łatwiej utrzymać porządek.