Zaćma – operacja, która zmienia życie!

Zaćma to choroba oczu, która objawia się postępującym zanikiem widzenia. Wzrok się pogarsza, a na oku pojawia się charakterystyczna biała plamka. Może ona występować tylko na jednym oku lub na obu. Oczywiście dla pacjenta lepiej, żeby nie występowała na obu, jednak praktyka pokazuje, że osoby chore na zaćme najczęściej mają zarówno chore lewe jak i prawe oko. Zaćma operacja na pewno nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy, ponieważ często wykonywana jest bez żadnego znieczulenia. Cena operacji zaćmy zaczyna się już od dwóch tysięcy złotych. Zazwyczaj maksymalna kwota jaką zapłacimy to kilka tysięcy złotych.

Zdrowie jest najważniejsze

Zdrowie jest jednak najważniejsze i akurat w tej kwestii nie powinniśmy oszczędzać. Ostatnio bardzo popularne stało się przeprowadzanie operacji zaćmy u naszych południowych sąsiadów. Mowa tu oczywiście o takim państwie jak Czechy. Wynika to bowiem z faktu, że zrobimy to tam znacznie taniej. Pytanie brzmi tylko czy cena w tym momencie nie spada razem z jakością. O to na szczęście nie powinniśmy się martwić, ponieważ aby ktoś mógł przeprowadzić taki zabieg musi mieć naprawdę duże doświadczenie oraz wykształcenie w kierunku lekarskim.

Jaka klinika

Jedną z najpopularniejszych polsko-czeskich klinik, która wykonuje taką operację, jest AlfaVision. Oferuje ona wysoką jakość usług i zapewnia pacjenta, że nie powinien się o nic martwić. Mają rację, ponieważ na swoim koncie posiadają już kilka tysięcy takich zabiegów zakończonych z pozytywnych skutkiem. Zabieg usunięcia zaćmy trwa zaledwie parę minut. Przed tym oczywiście trzeba wykonać szereg wymaganych badań, które potwierdzą, że stan pacjenta pozwala na przyjęcie do zabiegu. Są to niezbędne, elementarne czynności, które pozwolą wykluczyć potencjalne niebezpieczeństwo uśmiercenia pacjenta podczas operacji. Do takich badań należy między innymi badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz wyliczenie mocy sztucznej soczewki. Oko oczywiście przed zabiegiem jest znieczulone specjalnymi kroplami, które mają całkowicie wyeliminować dyskomfort i ból.